ترجمه،دانلود بهترین ترانه های ایتالیایی
بیوگرافی خوانندگان ،متن،ترجمه و دانلود ترانه های ایتالیایی،اسپانیایی با لینک مستقیم 
قالب وبلاگ
نويسندگان

او کار خود را ابتدا در سالن تئاتر "Emerald"،جایی که او و (Elio Cesari) و (Tony Renis) با آهنگ (nom de guerre) یک پارودی موزیکال از ساخته های (Jerry Lewis) و (Dean Martin) را آغاز کردند و در همانجا بود که او با (Bruno Dossena) ملاقات کرد و  او بود که به (Adriano) پیشنهاد داد تا در جشنواره (rock and roll) شرکت کند.

در 18 ماه می سال 1957 در (Ice Palace) شهر میلان، اولین جشنواره (rock and roll) ایتالیا برگذار شد.(Adriano Celentano) در تکمیل گروه موسیقی (rock of boy) ، که متعلق به (Giorgio Gaber) و (Enzo Whittaker) بود مشارکت کرد. (Adriano Celentano) اولین و تنها خواننده راک در اروپا بود.او با آهنگ "hello,I will tell you" گوی سبقت را در رقابت ربود.سه روز بعد،بخاطر تاثیر کارهای نخستینش (Rip it Up) و (Jaihouse Rock) و (Tutti Frutti) اولین قراردادش را با شرکت (Milan Saar) به امضا رساند.

در سال 1958 او در دومین جشنواره (Rock'n'Roll) که یک هفته به طول انجامید حضور یافت.او برای نخستین بار در فیلم (The frantic) بازی کرد.

روز 13 جولای 1959 که روز برگذاری جشنواره (Ancona) است،او با آهنگ (Your kiss is like a rock) برنده شد و مقام دوم را نیز کسب کرد.آن آهنگ به سرعت در صدر جدول فروش قرار گرفت و آوازه (Adriano Celentano) را به سراسر ایتالیا رساند.از این زمان به بعد سالی است که(Adriano) در صدر جداول رده بندی موسیقی قرار گرفت.فیلمهای (The boys of the juke-box) و (Juke box, cries of love) در همین سال ساخته شدند.

در سال 1960 (Celentano) دریک سکانس مهم از فیلم (La Dolce Vita) اثر (Federico Fellini) بازی کزد.( Fellini) بعد از تماشای اجرای زنده آهنگ (Reddy Teddy) به هر قیمتی او را برای حضور در این صحنه می خواست.در همان سال در فیلمهای(Howlers at the Bar)، (Come on, Johnny come on) و (Sanremo is the great challenge) بازی کرد.

او در سال بعد به خدمت ارتش در آمد ، ولی هنوز برای حضور در جشنواره (Sanremo) با آهنگ (twenty-four thousand kisses) که به همراه (Little Tony) اجرا کرده بود، در حال برنامه ریزی بود. او برنده نشد:در جایگاه دوم قرار گرفت ولی به پرفروش ترین آهنگ با فروش بیش از یک میلیون نسخه تبدیل شد و یک جایگاه نخست دیگر برای او به ارمغان آورد.این حس برانگیخته شد که جشنواره در حال بازگشت به سوی سلیقه عمومی بود:این مناقشه حتی به اتاقهای ترسیم تالار نمایندگان ایتالیا که محلی برای طرح مسائل پارلمانی بود نیز راه یافت.

در سال 1961 او (Saar) را ترک گفت و (clan Celentano) را پایه ریزی کرد،اولین تجربه برای یک هنرمند ایتالیایی که تصمیم به تهیه کنندگی کارهای خودش در کنار آموزش خوانندگان و موسیقیدانان جوان گرفته بود.این موسسه گونه نادری از آرمانشهر بود که چنین تعریف شده بود:پایه گذار مکانی را تصور کرده بود که در آن گروهی از دوستان " در حال بازی کار میکنند و در حال کار کردن بازی میکنند".موسسه به سرعت پیشرفت کرد و شروع به ظبط آهنگ کرد و تصمیم گرفت که در میان دیگر نهادهای مستقل،مستقل بماند.این نهاد تنها نشانی بود که در طول 36 سال فعالیت ، کاملا ایتالیایی مانده بود.این یک انتخاب کاملا اصیل بود،مدلی برای آنچه باید در موسسه (Sinatra) ساخته شود،چیزی که هیچ خواننده ایتالیایی قبل از (Adriano)جرات اندیشیدن به آن را نداشت و باید بابت راهی که به روی دیگران گشود سپاسگذارش باشیم.نهاد،تعداد زیادی خواننده و مولف موفق را تا پایان سال معرفی کرد.

(stay away from me) در سال 1962 اولین آهنگ این نهاد است: آهنگ (Cantagiro) به صدر جدول ها دست یافت،و به رکورد فروش 13000000 نسخه دست یافت.در 10 اکتبر آهنگ (I will pray) به بازار راه یافت،موفقیتی بزرگ برای (Adriano Celentano) به عنوان یک مولف،که نسخه ایتالیایی آهنگ (Stay With Me) ساخته (Ben E. King) بود.مدت زمان کوتاهی پس از انتشار آنها،(Thank you, please, excuse me)و (tangaccio) منتشر شدند.ناشران و پخش کنندگان موسیقی به دنبال سهمی از موسسه بودند ولی بنیانگذار هرگز نمیخواست بخشی از آن را به شرکتهای ظبط موسیقی واگذار نماید.

او در سال 1963 با آهنگ (Saturday sad) به صدر فهرست  بازگشت.او در فیلم (The monaco di monza) در کنار (Toto) بازی کرد، و در فیلم (A strange type)  نیز حضور یافت و سر صحنه همین فیلم بود که با (Claudia Mori ) ، زنی که یک سال بعد با او ازدواج کرد،آشنا شد.

در سال 1966 به جشنواره (Sanremo) باز گشت.(Celentano) برای نخستین بار در اروپا موضوعی اکولوژیکی را مطرح ساخت.آهنگ معروف " پسری از گلاک " که در همان ابتدا از دیگر آهنگ ها مستثنی شد.این آهنگ یک و نیم میلیون نسخه فروخت و در خاطره مردم ماند ،مانند تعداد اندکی از آهنگ های (light) دیگر.این آهنگ به 18 زبان ترجمه شد و پایان بخش آلبومی با همین نام و ساخته گروه معروف(Rebels) با تنظیم و کارگردانی said) mariano) شد.

در پاییز آهنگ (world in my seventh) منتشر شد،موفقیتی دیگر با مظامینی مانند بمب هسته ای،مواد مخدر،فساد،شکار ، اکولوژی، که یک بار دیگر پیش بینی میکرد که چه چیزی بیشتر از همیشه موضوعیت دارد.

او به همراه (Claudia Mori) آهنگ (The most beautiful couple in the world) را که توسط مولف بزرگ ، (Paolo Conte) ، نوشته شده بود را ظبط کرد.( Conte) بعدها گفت : تمام لحظات،شما را وادار میکند به این بیندیشید که صدای (Adriano) بهترین در اروپا " است.

دختر او (Rosalinda)، در 15 جولای 1968 به دنیا آمد؛(Adriano) با آهنگی به نام (Song) که به همراه (Milva) اجرا شده بود به (Sanremo)بازگشت.در پایان او سوم شد ولی آهنگش در مراسم پایانی،آهنگ آغازین بود.اما سال 1968 سال ویژه آهنگ (Blue) بود، یک آهنگ درخشان دیگر در تاریخ موسیقی ایتالیا،نوشته شده توسط (Paolo Conte). به پیشنهاد (Pietro Germi) با فیلم (seraphim)  وارد عرصه کارگردانی شد.این فیلم در جشنواره های برلین و مسکو شرکت داده شد. به طور کلی آلمانی ها ،روسها،فرانسوی ها و اروپایی ها عاشق (Adriano) بودند.


در جشنواره (Sanremo)  سال 1970 به (Claudia Mori)  پیوست،این زوج با آهنگ (who does not work does not make love )، پیروز جشنواره شدند.عده ای این آهنگ را سرودی ضد جنگ تفسیر کردند.

در سال 1972 (Prisencolinensinanciusol) را به عنوان اولین آلبوم رپ در جهان عرضه کرد: آمریکایی ها ده سال بعد این نوع موسیقی را شناختند.آدریانو بار دیگر پیشرو بودن خود را ثابت کرد.از فیلم (White, red and)  با بازی (Sophia Loren) و به کارگردانی (Alberto Lattuada) کناره گیری کرد.شبکه تلویزیونی (Rai) دو قسمت از برنامه ای تلوزیونی به نام (there Celentano) ساخته (Antonello Falqui) را پخش کرد.

سال 1973 در (Claudia Mori)  در فیلم "Rugantino  " ساخته (Sergio Corbucci) بازی کرد و بازیگر اصلی فیلم (The Five Days) ساخته (Dario Argento)  بود.(Adriano) آلبومی به نام (Nostalrock) برای موسسه خود تهیه کرد و در آن اهنکهای قدیمی خود را بازخوانی کرد.

در سال 1974 فیلم "Yuppi Du " را که خودش نوشته ، کارگردانی و تهیه کرده بود با همکاری (Claudia Mori) و (Charlotte Rampling) عرضه کرد .با داشتن آزادی برای نشان دادن افکار خود یک فیلم معجزه آمیز ساخت. منتقدان بر این نظر بودند که : این یک شاهکار است! (Gianluigi Rondi)  نوشت: "این یک چارلی چاپلین جدید ساخته است". (Giovanni Grazzini) و همه منتقدان اتحادیه اروپایی او را ستودند.او با آهنگی که برای این فیلم ساخت جایگاه نخست رده بندی را از آن خود کرد.

بین سالهای 1975 با سریال (What's your sign) تا 1984 (Celentano) به عنوان یک بازیگر با حدود 12 فیلم که بسیاری از آنان در جدول فروش رکورد شکن بودند،بسیار پرکار بود(velvet hands) , (give me your hand The bitchy tamed , Love crazy ).  (Love Crazy)  و (The bisbetico tamed) اولین فیلمهای تاریخ سینمای ایتالیا بودند که به رکورد بیست میلیارد و بیشتر دست یافتند. 

آلبوم (Svalutation) تفسیری منطقی بر بحران اقتصادیی بود که ایتالیا و کل غرب را در بر گرفته بود.با حمله به بازار اروپا، در آلمان و فرانسه ،کشورهایی که (Adriano) به عنوان یک هنرمند بسیار محبوب بود، به شماره یک تبدیل شد.اتحاد جماهیر شوروی او را محبوب ترین هنرمند و مرد خارجی در کشور قلمداد کرد.سپس فیلم ( Bluff ) اثر (Sergio Corbucci) با بازی (Anthony Quinn) ساخته شد.
در دهه 90 آلبوم های (The king of ignorance) ، (Here come the men) و (The court re-mix) را ارائه کرد.آلبوم (Mina & Celentano) در سال 1998 که دو صدا از محبوب ترین صداهای موسیقی ایتالیا در ده آهنگ همخوانی کردند به موفقیتی بزرگ در نزد شنوندگان و منتقدان تبدیل شد.این آلبوم بیش از یک میلیون نسخه فروخت.

تنها یک سال بعد آلبوم (I do not know how to talk of love)را ارائه کرد که به رکورد فروش 2000000 نسخه دست یافت و حدود 40 هفته در بین 5 عنوان نخستین جدول رده بندی ایتالیا قرار داشت.در ساخت این آلبوم (Mogol) و (Gianni Bella) با او همکاری داشتند.(Celentano) در شبکه Rai برنامه ای با نام (Frankly I do not care ) را ساخت که شامل موسیقی بود.این برنامه به دلیل  ماهیت مشکل آفرین برخی از تصوراتی که مطرح میکرد ( جنگ،فقر و مرگ موزوعات بحث انگیز پوشش داده شده هستند) باعث به وجود آمدن مجادلاتی شد.این برنامه که با برنامه (Francesca Blacks) به پیوستگی رسید،جایزه معتبر رز طلایی را از جشنواره بین المللی تلویزیون (Montreux) دریافت کرد.

در سال 2000 آلبوم (I go often and i speak even less) را وارد بازار کرد.ترکیب دو نفره (Mogol) و (Gianni Bella) به همراه گیتار نوازی (Michael Thompson)  و تنظیم (Fio Zanotti) بار دیگر میزبان فرمولی برای یک معجون جادویی نو شد.

در سال 2002 آلبوم (Forever) را عرضه کرد.آلبوم جدید همچنان توسط (Mogol) و (Gianni Bella) و چند مهمان ممتاز نوشته شد.این آلبوم با جلدی که توسط (Roger Selden) طراحی شده بود در نسخه DVD  نیز در دسترس قرار گرفت و باعث همکاری (Asia Argento) در آخرین نمایش "   125 million caz .. you " از تلویزیون Rai شد.شعر و موسیقی آهنگ "Lives" ،یکی از بهترین و زیباترین قطعات موجود در سی دی ساخته (Francesco Guccini) بزرگ بود.همکاری دیرینه این دو ستاره بزرگ موسیقی سالها قبل و بر اثر یکی از معجزات کوچک سرنوشت شکل گرفت.با تشکر از اصرار (Claudia Mori) این دو در رستورانی در (Bologna) ملاقات کردند و فرانچسکو شعری را که از یکی از نوشته هایش برداشته بود و کاملا تصادفی در جیب خود داشت را به (Adriano) داد.برای (The steps that we)،در عوض (Claudia Mori) نام مستعار آرام Gino De Crescenzo را انتخاب کرد آهنگ شامل رپ خوانی نیز بود و جنبه های اجتماعی با موضوع جنگ داشت و از موسیقی محلی و عربی الهام گرفته بود.

در اکتبر 2003 آنها آلبوم (Whenever Celentano was 1) را عرضه کردند،بهترین آلبومی که 17 آهنگ از زیباترین آثار (Adriano) که از میان بیش از 100 آهنگ صدرنشین او انتخاب شده بودند را در بر داشت.
در پایان سال 2004 آلبوم " همیشه دلیلی وجود دارد " را معرفی نمودند.سی دی شامل "Lunfardia " و آهنگهای پخش نشده از (Fabrizio De Andrè) ی بزرگ بود.

بعد از این آلبوم (Adriano Celentano) علاقه جدیدی به تلویزیون نشان داد:بازگشت احساسی او روی آنتن بود ولی به نظر میرسید که یک درگیری با رئیس شرکت باعث حرکت او به سمت صفحه کوچک تلویزیون بود .

بعد از آلبوم "Rockpolitik" (اکتبر 2005) در پایان نوامبر 2007 با برنامه (The situation of my sister is not good) بدون اشتباه در وارد شدن به بحث و مجادله به تلویزیون بازگشت .در همان زمان آلبوم جدیدش(Sleep love, the situation is not good) را به بازار فرستاد.

فیلم شناسی (Adriano Celentano)

1959 •  I ragazzi del juke-box(بچه های جوک باکس)

1960 • Juke-box, urli d'amore(جوک باکس از عشق فریاد بزن)

1960 • Urlatori alla sbarra(فریاد زنان از خطر)

1960 • Sanremo, la grande sfida(سن رمو،مبارزه بزرگ)

1960 • La dolce vita(زندگی شیرین)

1961 • Io bacio... tu baci(من بوسم... تو میبوسی)

1962 • Uno strano tipo(یک تیپ عجیب)

1962 • Canzoni di ieri, canzoni di oggi, canzoni di domani(ترانه های دیروز،ترانه های امروز،ترانه های فردا)

1963 • Il monaco di Monza(کشیش مونتزا)

1964 • Super rapina a Milano(دزدی بزرگ در میلان)

1968 • Serafino(سرافینو)

1971 • Er più - Storia d'amore e di coltello(داستان عشق و چاقو)

1972 • ...Bianco rosso e(سفید قرمز و...)

1973 • Rugantino

1973 • L'emigrante(مهاجر)

1974 • Le cinque giornate(پنج روز) 

1975 • Yuppi Du 1975 

1975 • Di che segno sei(از چه نشانی هستی) 

1976 • L'altra metà del cielo(نیمه آسمان)

1976 • Culastrisce nobile veneziano(

1976 • Bluff - Storia di truffe e di imbroglioni(بلوف-داستان کلاهبرداریها و حقه بازیها)

1977 • Ecco noi per esempio(حالا ما برای مثال)

1978 • Zio Adolfo in arte Führer 

1978 • Geppo il folle(دیوانه جبپو)

1979 • Sabato, domenica e venerdì(شنبه،یکشنبه و جمعه)

1979 • Mani di velluto(دستان مخملی)

1980 • Qua la mano(آنجا،آن دست)

1980 • Il bisbetico domato(مغلوب سرکش)

1981 • Innamorato pazzo(عاشق شده مست)

1981 • La locandiera(مهمانخامه چی)

1981 • Asso(آس)

1982 • Bingo Bongo 

1982 • Grand hotel Excelsior

1983 • Sing Sing 

1983 • Segni particolari: bellissimo(علامتهای خاص)

1984 • Lui è peggio di me(او از من بدتره)

1985 • Joan Lui - Ma un giorno nel paese arrivo io di lunedì(اما یک روز در شهر من دوشنبه میرسم)

1986 • Il burbero(جدی)


برنامه تلویزیونی (Adriano Celentano)

1964 Adriano Clan 

1965 Adriano Clan

1967 Centodieci e lode

1969 Stasera: Adriano Celentano

1972 C'è Celentano 

1977 Arriva il Celebre 

1979 Paura di un trionfo 

1981 Un po' artista un pò no

1987- 1988 Fantastico 8 

1991 Adriano Celentano a Notte Rock 

1992 Svalutation)2 puntate) 

1994 Adriano Celentano Live (concerto dal Forum di Assago 

1996 Arrivano gli uomini (presentazione del video

1999 Francamente me ne infischio (4 puntate) 

2000 Il meglio di Francamente me ne infischio (2 puntate

2001 125 milioni di caz..ate


برچسب‌ها: بیوگرافی
[ ۹۲/۰۱/۲۵ ] [ ۳:۴۷ قبل از ظهر ] [ محمد ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سعی بر آن است که تمامی ترانه ها با لینک مستقیم در اختیار شما قرار گیرد!!!

از دوستانی که با زبان ایتالیایی آشنایی دارند تقاضا میکنم که در مورد ترجمه های بنده اظهار نظر بفرمایند!!!
امکانات وب